20% sleva
na tepelná čerpadla
NIBE
časově omezená akce do 12.6.2010
 
  • Autorizovaný servisní partner NIBE
  • Více než 150 instalací po celé republice

Fighter 640P

Mechanický ventilační systém s tepelným čerpadlem využívající energii získanou z ventilačního vzduchu k ohřevu teplé vody a vytápění.

Oblast použití

Tepelné čerpadlo Fighter 640P je určeno pro jednogenerační či dvougenerační rodinné domky s tepelnou ztrátou 4 - 6 kW (norma NE).

Díky tomu, že je možné tepelné čerpadlo Fighter 640P rozdělit na dvě samostatné sekce (tepelné čerpadlo a nádrž na TUV), je obzvláště vhodné pro místnosti s minimální instalační výškou.

Technický popis

Jednotka Fighter 640P využívá tepelnou energii získanou z odpadního ventilačního vzduchu a z venkovního vzduchu k ohřevu teplé vody a k vytápění.

Fighter 640P je kompletní systém, který je schopen nahradit běžný kotel pro vytápění, ohřívač vody a ventilační jednotku se zpětným získáváním energie (rekuperaci). Umožňuje také získávat energii z venkovního vzduchu až do teploty -5°C. Pokud venkovní teplota klesne pod -5°C, přepíná Fighter 600P automaticky na provoz pouze v režimu rekuperace ventilačního vzduchu. Fighter 640P je možné použít jak pro nízkoteplotní topné systémy s radiátory, tak pro podlahové topení.

Mikroprocesorová jednotka využívající řízení podle venkovní teploty neustále zajišťuje efektivní provoz systému a zaručuje udržování nastavené pokojové teploty. Ta se nastavuje pomocí termostatických hlavic na radiátorech. Tepelné čerpadlo Fighter 640P je vybaveno přídavným zdrojem tepla ve formě integrovaného topného tělesa o příkonu 9 kW. To se automaticky zapíná v případě, kdy tepelné čerpadlo již není schopné svým výkonem pokrýt aktuální nároky na teplo.

Ovládací prvky na řídicím panelu jsou přehledně uspořádané a umožňují snadné ovládání.

Technická data

Jednotka Hodnota
Výška 2110 mm
Šířka 600 mm
Hloubka 615 mm
Čistá hmotnost 210 kg
Objem vnějšího pláště 55 litrů
Objem zásobníku teplé vody 189 litrů
Napětí 400 V (3-fáze+N)
Chladivo R290 (Propan)
Jmenovitý výkon kompresoru (Pel) 1000 W
Jmenovitý výkon topného tělesa 9,0 kW
Antikorozní ochrana E
Úspory/rok * 7000 – 10000 kWh/rok

*Hodnota se může měnit v závislosti na získaném množství energie a objemovém průtoku ventilačního vzduchu.

731 164 456 created by IT Prime